Матеріали Кодексу тренера з фрі-файту

 

1. Загальні засади ідеології Пересвіту

Основою ідеології Об’єднання став образ Олександра Пересвіта – реальної історичної особи, монаха-воїна, подвиг якого надихнув наших пращурів на перемогу на Куликівському полі.

 Як і тоді, „Пересвіт” виник в умовах занепаду моральних устоїв, економіки, зміни та знищення звичного порядку життя, нравів, значного ускладнення умов існування, і, як результат, – роз’єднання нації. Однак, сучасне роз’єднання набагато глибше – країна розпалася вже не на окремі князівства, області, навіть не на окремі міста. Країна розпалася на окремі сім’ї, окремих людей, які ведуть між собою невпинну боротьбу за право жити під сонцем. А давайте задумаємося, шановні панове. На вашу думку, чи не теж саме на даний час відбувається в нашій країні? Звичайно так! Ось Вам наглядні приклади: політики у Верховній Раді готові вбивати один одного за можливість набити собі якнайбільше кишені та зробити так, як буде краще лише їм, не зважаючи на інтереси народу; брат  готовий відібрати в брата останнє, а діти вбивають власних батьків...   А чи не вважаєте Ви, що варто зупинитися, задуматися, що ми робимо, як ми живемо, що робимо корисного для себе та своєї держави, адже роблячи добру справу для країни, ми покращуємо життя для себе.

 Ви ніколи не задумувалися над тим, чому ми так живемо, чому в країні безлад? А  причина проста: потрібно кожному почати з себе – нам заважають лише внутрішні вороги – це егоїзм, лінь, заздрощі, невігластво, неосвіченість тощо – у кожного свій. Адже тільки вони не дають нам зробити жертву на благо держави – зусиллями, часом, грішми, благополуччям, а може й життям на тих ділянках, що доручила нам доля – в економіці, сільському господарстві, у владі тощо. Адже очевидно, що тільки такою жертвою ми зможемо змінити становище у країні на краще.

 Боротьба з внутрішнім ворогом може повернути нас обличчям до потреб держави. Доказ – сучасна історія „Пересвіту”. Спочатку ідея виникла як бажання звільнення від влади над собою власних слабкостей. Однак вже перші кроки у цьому напрямку дозволили думати окрім власних потреб і про інших людей та країну.

 Отже, ідеологія „Пересвіту” базується на двох основних поняттях – „боротьба з рабством власного „я” (Перетворення Світо-     гляду ) та Три Цінності.

 Боротьба з рабством власного „я” (Перетворення Світогляду) є ключем до розуміння Шляху. Цей принцип закладений навіть у самому слові Пересвіт – ПЕРЕтворитиСВІТ. Боротьба з вадами власного тіла, слабкостями душі за осягнення Духу є Шляхом, достойним Воїна.

 Однак звільнення від рабства власного „я” не є самоціллю. Адже можна позабивати собі цвяхів та ходити і терпіти, або все життя копати рів метр шириною та метр глибиною через увесь Київ все. Але кому від цього хоч якась користь!

  Наше завдання, завдання сучасного „Пересвіту”, – підняти націю з колін, дати силу, зміцнити дух, змусити відірвати очі від власної тарілки та подивитися на країну, бо як говорив Старовойт Петро Федорович: „Сину, краще вмерти стоячи, ніж жити на колінах”.

Три цінності – основа ідеології Пересвіту

  В основу ідеології „Перетвореного Світогляду” покладено виховання поваги до трьох людинотворчих цінностей: Батьки, Батьківщина, Вчитель. Існує маса теорій про виникнення людства і найпоширеніші з них дві:  

 - теорія сера Чарльза Дарвіна, за якою ми з вами пішли від мавп;

 -  релігійна, за якою людину створив Бог.

 Вчення Перетвореного Світогляду ні в якому разі не хоче зганьбити ні науковців, ні представників духовенства. Через це заявляє, що кожного з нас створили мама і тато. З цього випливає перша людинотворча цінність – Батьки.

 Після нашого народження ми опиняємося у первинному середовищі: чи то на якомусь острові, чи то в цивілізованому суспільстві – але це вже є якийсь соціум, тобто середовище, помешкання, де ми від народження до успіня маємо можливість  самореалізуватися. З вище сказаного випливає друга людинотворча цінність – територія, де людина має можливість самореалізуватись, і зветься вона Батьків- щина.

 І нарешті, як достойно прожити життя, не порушуючи законів Божих, перебуваючи у гармонії з природою. Відповідь на це дає третя людинотворча цінність – Вчитель.

 Символіка „Пересвіту”

 В основу символіки „Пересвіту” покладено образ православного монаха-воїтеля –  Олександра  Пересвіта, який ціною власного життя переміг монгольського батира Челубея  під час Куликівської битви. Проте символізує ця фігура не просто історичний образ, а одвічну боротьбу добра і зла, світлого і темного. Пересвіт у правій руці тримає меч, що символізує грубу фізичну силу, а в лівій, біля серця, тримає Біблію, що символізує високу духовність і розум. Проте і перше, і друге є лише правою і лівою руками одного організму, що говорить про те, що завжди і в усьому повинна бути гармонія.

 Ось так і  „Пересвіт”, духовністю у лівій руці не дає волю грубій фізичній силі, що у правій руці, а мечем не дає зганьбити Біблію. Тут же має місце і гра слів в українській мові „Пере” – „Світ” – що означає Перетворений Світогляд.

 
2. Шлях Воїна. Вхід

З тим, хто рушив шляхом Воїна,

да прибуде благословення Господа нашого.

Нехай міцними стануть Сили Духу твого,

щоб зміг ти очистити душу свою

від страху, злоби та заздрощів.

Нехай тіло твоє стане, як криця,

щоб зміг ти присікати зло та зберегти

від нього своїх братів.

Нехай енергія твоя буде невичерпною, як Всесвіт,

щоб вистачило її на весь твій нелегкий шлях.

Нехай не відвернуть тебе від обраного шляху

ані біль, ні страх, ні навіть смерть.

І знайдеш ти радість і благословення у Трьох Цінностях:

 в Батьках,

                          в Батьківщині,

                                                        в Учителі.

 

3. ПАМ’ЯТКА


1. При зустрічі учні повинні обмінюватись привітанням - уклін, рукостискання.
2. При прощанні ритуал повторюється
3. Якщо привітання відбувається на відстані, то воно обмежується тільки уклоном.
4. Першим уклін виконує молодший, а руку першим подає старший.
5. Рукостискання виконується правою рукою, а лівою:
    - якщо молодший - підтримує знизу;
    - якщо старший - кладе зверху;
    - якщо ровесник - тримається збоку.
6. Уклін виконується згинанням у поясі, погляд при цьому  в очі один одному, якщо уклін до Вчителя, погляд повинен бути направлений вниз.
7. Коли в приміщення заходить старший, всі повинні привітати його вставанням, якщо Вчитель, то перший, хто його побачить, чітко і голосно каже: «Школа Вчителю - уклін», потім всі виконують уклін.
8. Кожен учень повинен старшому або жінці поступатися місцем, навіть якщо ті відмовляються, він не може зайняти його до тих пір, поки вони самі йому цього не запропонують.
9. Коли учень хоче щось сказати, він повинен підняти руку, і коли на нього звернуть увагу - говорити твердо й чітко.
10. Кожен учень повинен бути чистим і охайним.
11. Кожен учень повинен мати охайну зачіску.
12. Кожен учень повинен поважати старших.
13. Кожен учень повинен бути помірним в усьому: їжі, питві та жінках (чоловіках).
14. Кожен учень повинен знати про шкідливість та заборону паління та вживання спиртних напоїв.
15. Кожен учень повинен пам’ятати, що він є лицем Школи, і повністю несе відповідальність за свої дії перед нею.

 

4. Теорія фрі-файту

1.    У фрі-файті немає відходу назад – тільки в сторони. Різноманітність та велика амплітуда дозволених технічних дій при відході назад постійно триматиме вас на найбільш небезпечній відстані.

2.    Не зациклюйтесь на одному з рівнів, пам'ятайте, їх є три:

а) ноги,
б) тулуб,
в) голова.

Також  пам'ятайте про наявність двох положень:
а) стійка,
б) партер.

3.    Наносячи удар по нижньому рівню, пам'ятайте, він вам потрібен не тільки і не стільки як удар, а як розкривання захисту верхнього рівня.

4.    Наносячи удар справа, наступний наноситься зліва. Правда, не забувайте, про парадоксальні хитрощі фрі-файту (коли обидва удари наносяться з одного боку проте на різних рівнях).

5.    У партері, при переході на больовий чи задушливий прийом, пам'ятайте про необхідність спочатку розкрити суперника, завдавши йому декілька ударів.

6.    Пам'ятайте, кожен удар повинен бути націлений у якусь конкретну вразливу зону суперника (якщо вони закриті, їх спочатку треба відкрити).

7.    Больовий або задушливий потрібно виконувати так, щоб навіть у початковій фазі він був незворотній.

8.    Якщо наносите удар, вкладайте в нього всю міць, надбану вами протягом всього тренувального процесу.

9.    Пам'ятайте, перш ніж збити когось з ніг, потрібно самому впевнено на них триматись.

10.    Пам'ятайте про природний символ школи, не проявляйте емоцій, міць у вас всередині.

11.    Готуйте свою атаку уважно, вивчаючи вміння та вади суперника. Проводьте її стрімко і невідворотно, неначе удар блискавки чи втягування водовороту.

12.    Поважайте своїх суперників, бо саме вони надають вам можливість по-справжньому відчути фрі-файт.

13.    Наполегливо і самовіддано тренуйтесь. Пам'ятайте: завдання адепта Пересвіту не просто перемогти, а перемінити суперника, – показавши йому на власному прикладі правильність обраного вами шляху.

14.    Пам'ятайте, вся надбана вами техніка служитиме вам тільки тоді, коли ваш внутрішній стан і ваші бажання будуть відповідати законам розвитку всесвіту. У протилежному випадку  ви будете самі себе руйнувати.

15.    Присвячуйте кожну свою дію в ім’я трьох цінностей, і техніка фрі-файту служитиме вам вічно.

 

Форма фрі-файту

Форма фрі-файту представляє собою жовті штани, синій жилет та чорну накидку з капюшоном поверх.