Тайдзі-цюань

 

Зовнішній спостерігач міг би описати практику тайдзи цюань як своєрідний танець чи красиві гімнастичні вправи. І він був би правий, так як з боку виконання тайдзи виглядає надзвичайно естетично і витончено.

Тайдзи-Цигун Перетвореного Світогляду – система психофізичної самореалізації

Що ж таке Тайдзи-Цигун Перетвореного Світогляду?

Це система самореалізації, розроблена Вчителем Школи «Пересвіт» Андрієм Старовойтом, до якої входять певні комплекси і вправи, завдяки яким досягається гармонія свідомості і тіла. В основі цієї системи лежать найдавніші практики Тайдзи Цюань і Цигун. Адже головне завдання людини – це власна самореалізація. Де б не ти знаходився, чим би не займався, головним суддею і критиком всього твого життя залишається совість, яка і винесе свій вердикт про самореалізацію.

І Тайдзи, і Цигун – це унікальні оздоровчі системи, за допомогою яких досягається максимальний ефект у налаштуванні злагодженої роботи всіх систем організму людини. Система Тайдзи-Цигун ПС включає в себе найбільш ефективні для жителів нашого регіону практики (і методику їх викладання).
Знання з Тайдзи цюань в Школу "Пересвіт" привнесені її Вчителем Андрієм Петровичем Старовойтом, який більше 25 років йде шляхом бойового мистецтва і є почесним монахом монастиря Шаолінь в Китаї, майстром тайдзи цюань і шаолінь кунгн фу, засновником першого українського виду спорту – фрі-файту, президентом Міжнародної та Всеукраїнської федерацій фрі-файту.
Вчитель Андрія Петровича Старовойта – Юй Куа Чен, впродовж 20 років був настоятелем монастиря Шаолінь з бойових мистецтв, він є носієм унікальних знань та умінь, які протягом 1500 років передаються з вуст у вуста достойним цього учням.
На основі отриманих знань і набутого досвіду Вчителем у Школі "Пересвіт" розроблена і успішно практикується система психофізичної самореалізації Тайдзи Цигун ПС!
Наставники Школи навчалися за даною методикою під керівництвом Учителя, тепер вони викладають Тайдзи цюань для охочих осягнути цей шлях.
Учні, які стали на шлях Тайдзи для підтвердження своїх знань, проходять атестацію, де до уваги беруться знання і правильність форми, відчуття і настрій, з яким вона виконується.
Особливістю нашої Школи є те, що відповідальність за якість знань, що даються, несе школа, і ці знання підтверджуються відповідним сертифікатом!
Тайдзи в Школі "Пересвіт" є неоціненним джерелом здоров'я і довголіття, доторкнувшись до якого, ви отримуєте не тільки покращення загального стану організму, емоційний спокій, а й бажання дарувати радість! Але Тайдзи цюань – це не чарівна таблетка, яка після першого ж прийому дає карколомний результат. Це щоденна робота над собою, що виходить за межі спортивного залу і проникає в життя людини. Не варто розраховувати на те, що не докладаючи практично ніяких зусиль, «помедитувавши в русі» і відчувши швидкоплинний енергетичний підйом, можна позбутися проблем зі здоров'ям, розібратися в душевних тривогах і визначитися у духовних пошуках. Якщо Ваше бажання вдосконалюватися на шляху Тайдзи настільки велике і Ви готові працювати над собою, то ми раді вказати Вам напрямок, а ось осягнення Шляху цілком залежить від Вас!

Історія Тайдзи цюань

Існує багато версій про виникнення такого феномену як Тайдзи Цюань, але не  зважаючи на це, воно існує і допомагає багатьом людям.
Розповімо одну з історій! Давним-давно, десь близько семисот років тому, в монастирі Шаолінь, що розташований в Китайській провінції Хенань, на горі Сунь жив собі послушник і звали його Джан Сан Фен. Він був досить творчою, мрійливою натурою, тому шаоліньский жорсткий графік з його нічними молитвами, ранковими медитаціями і виснажливими тренуваннями, штовхав його до зневіри у власних силах. Не знаємо, наскільки довго він боровся з цим станом, але він розробив і здійснив план втечі. У ті часи в Шаолінь було набагато легше потрапити, ніж піти з нього, тому за втікачем було організовано гонитву. Джан вирішив втекти в єдине місце, де не було шаоліньських шпигунів: у лігво їхніх найлютіших ворогів, колиску даосизму – гори Удан.
У горах, що тонуть у зелені і каскадах водоспадів із низками кришталевих річок і озер, в атмосфері багатовікової даоської філософії «недіяння», після довгих медитацій і споглядань природи великий майстер Джан Сан Фен розгадав загадку Інь та Ян. Від споглядання поєдинку птаха та змії народилося Тайдзи цюань, що в перекладі з китайської дослівно означає «Кулак великої межі».
На початку Тайдзи цюань носило ім'я свого творця і мало назву 13-ть форм Джан Сан Фена. З часом із нього утворились такі сімейні стилі як Джао бао, Чен і Ян. 13-ть форм Джан Сан Фена вважаються втраченими, але насправді 51 людина у світі все ж володіє ними. Ці знання передаються тільки з вуст в уста, безпосередньо від учителя до учня. За переказами вважається, що не можна оволодіти секретами Тайдзи, не знаючи форми (певної послідовності рухів).
Йшов час... Люди, які практикували 13-ть форм, входячи на довго у стан Тайдзи цюань, переставали помічати плин часу. Занурюючись все глибше і глибше в ці відчуття майстри почали надавати більшого значення медитативному аспекту, поступово втрачаючи оздоровчу і бойову складову вчення. Так зародився стиль Джао бао, що має назву села, в якому його було створено.
Але настали темні часи. Міжусобиці розривали країну на частини, палали рукотворні чудеса, тисячами гинули люди. Адепти Тайдзи бачачи цю страшну картину прийшли до думки, що не час займатися спогляданням і філософськими роздумами. Вони вирішили звернути увагу на чисто прикладний, бойовий аспект вчення. Так виникає стиль Тайдзи сім'ї Чен.
Спочатку йому навчали лише членів сім'ї Чен, членів імператорської династії і вищі офіцерські чини імператорської гвардії. Вчення було абсолютно таємним для сторонніх осіб, але, як кажуть: «Охота – пуще неволи!». Не дивлячись на заборону «чужинцям» під страхом смертної кари вивчати Тайдзи, все нові безумці намагалися посягнути на цю таємницю. За легендою, до числа таких «шукачів пригод» відносився і творець стилю Ян. Він був досить багатою людиною, але чудово розумів, що немає жодного шансу чесним шляхом потрапити в число офіційних учнів школи.
Тому молодий Ян продає все своє майно і наймається слугою в будинок майстра Чен. Вдень він виконує свої обов'язки з ведення господарства: прибирання приміщень, приготування чаю, що дає йому можливість годинами спостерігати за тренуваннями, підглядаючи всі секрети вчення. А коли всі йшли відпочивати, і будинок огортала ніч, у нього з'являлася можливість практикувати побачене. Так пройшов не один рік. Одного разу будинок майстра Чена відвідав інший майстер ушу і ввічливо попросив про поєдинок. Учителя в той час не було вдома, і виклик прийняли його син і старший учень. На превеликий жаль, обидва були переможені войовничим гостем. Переможець почав вимагати поєдинку з головним майстром, але той був у подорожі і не міг відстояти честь сім'ї. Слава незмивної ганьби нависла над школою і всією сім'єю Чен, але тут у розмову вступив молодий чоловік. Він сказав, що не є офіційним учнем, а всього лише слуга, але він дуже любить цей будинок і просить дозволу спробувати відстояти його честь. Виклик був зроблений, і прийшлий майстер прийняв його.
Яким же було здивування майстра, що він, здолавши кращих учнів школи, зазнає поразки від звичайного слуги. Переможений, він пішов геть. Через деякий час повернувся додому і вчитель. Його зустрів на порозі слуга зі звичною чашкою чаю і зі словами: «Вибачте, Шіфу, я вкрав секрети вашої родини і гідний покарання». Учитель взяв чашку, зробив ковток і сказав:
«Краде і гідний смерті – чужак, а з твоїх рук я багато років п'ю чай, ти відстояв честь моєї родини і мою честь. Ти – не чужинець, а мій учень, і заслуговуєш заохочення, а не покарання ». Таким чином він був прийнятий в офіційні учні майстра Чена. Оволодівши в достатній мірі технікою школи Чен, майстер Ян довго подорожував Китаєм, перемагаючи у поєдинках. Так і не знайшовши гідних суперників, він опинився у Пекіні. В процесі тренувань він приходить до висновку, що з приходом вогнепальної зброї прикладний аспект Тайдзи відходить на другий план. І щоб досягти якихось успіхів у його бойовому аспекті, потрібні роки наполегливих тренувань, а щоб натиснути на курок вистачає хвилинного інструктажу. І майстер Ян повною мірою зосереджується на оздоровчому аспекті вчення. Так в Пекіні була відкрита перша школа, але вже сім'ї Ян.
Ось ми з Вами і завершили свій невеликий екскурс в історію «Великої Межі», що і донині стоїть на озброєнні у Міністерства охорони здоров'я Китаю як потужний засіб для профілактики та лікування багатьох захворювань.

Цигун

Цигун (кит.) – дослівно «робота з ци».
Цигун – стародавнє китайське мистецтво саморегуляції організму. Ми пропонуємо Вам доторкнутися до легенди – знань, яким близько півтори тисячі років! Китайська культура подарувала нам цигун – унікальну систему управління власним тілом і більше того – спілкування з навколишнім світом.
Що ж таке ци? Це внутрішня енергія, робота з якою регулює діяльність організму! Ци – це коли смертельно хвора людина стає бадьорою і сповненою бажання жити! Ци – це коли один погляд дає зрозуміти супернику, що він уже програв бій, хоча бій і не починався! Ци – коли людина голими руками розриває дикого звіра! Ци – коли людське тіло стає здатним на чудеса! Ци – коли ти відчуваєш себе здоровим! Ци – коли приходить натхнення! Ци – це геніальні ідеї, тому що інформація – це енергія! Ци – коли ми щасливі! Ци – якщо ми протягуємо руку і торкаємося зірок! Тобто ци – це та незрима сила, своєрідне пальне, бензин, який живить фактично всі функції організму людини, дає можливість ними користуватися. Більше того, енергія не є феноменом тільки людського тіла, вона існує незалежно від нас, оточує нас, пронизує Всесвіт, скріплює її воєдино і надихає, як Дух Святий.
Систем цигун (не враховуючи окремі вправи) надзвичайно багато. Це й не дивно, адже навіть в Україні культура її сходу значно відрізняється від культури її заходу, що ж говорити про Китаї з півтора мільярдами жителів? Це різноманіття систем цигун має свої негативні сторони, адже відсутність чіткої системи тестування ефективності та нешкідливості цих вправ і відповідних знань дає можливість різним не надто чесним «майстрам» продавати елементарні вправи під маркою супер знань, або взагалі дає простір для різного роду шарлатанів, які обіцяють за півроку зробити вас богом. Ми ж пропонуємо вам систему цигун, яка формувалася протягом всієї історії легендарного храму Шаолінь. Думаємо, немає необхідності описувати її ефективність і унікальність. Всі ви чули про чудеса, які робили шаолиньскі монахи: ходили по розпеченому каменю, ламали голою рукою металеві рейки, і т.д. А ще більше диво, про яке ви не чули, і яке дає техніка цигун – це здоров'я і нормальне функціонування всіх систем організму.


Туйшоу

Туйшоу (кит.) – "руки, що штовхають ".
Туйшоу – це прикладний аспект системи Тайдзи Цигун ПС. Це ряд комплексів і прийомів, які відпрацьовуються в парі. Туйшоу включає різноманітні принципи, використовуючи які можна вивести іншу людину з рівноваги і при цьому втриматися на ногах самому.
Один з принципів Туйшоу – це використання сили суперника проти нього ж самого. Туйшоу виконується без напруги і скутості, але контролюючи кожен свій рух.
У Туйшоу не менш важливу роль, а то й основну, відіграє енергія людини, і вміння управляти і направляти її в певні точки і частини тіла, а також здатність відчути хід енергії напарника і вміння зменшити її вплив на себе.
Туйшоу допомагає освоїти принципи Тайдзи цюань і зосередити увагу на важливості окремих елементів.
Принципи Туйшоу можна використовувати і за межами залу: у спілкуванні з людьми, при вирішенні спорів та уникнення конфліктів, це вміння вчасно і результативно перевести розмову в потрібне вам русло.
Практика Туйшоу входить до програми занять з Тайдцзи цюань і Шаоліньського кунг фу як дітей, так і дорослих . Ці заняття дають розуміння на практиці таких понять: плавність роботи рук, застосування стану розслаблення і напруги, зв'язок корпусу з руками, зосередження уваги на кількох одночасних рухах і т.д.
Туйшоу дає можливість напрацювати (або зміцнити) такі якості як:
- координація
- реакція
- швидкість
- концентрація
- рівновага.

За програмою туйшоу у всьому світі проводяться змагання у відповідних вагових і вікових категоріях.